Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Konkurs Fundacji BOŚ i Poczty Polskiej na projekt znaczka pocztowego

Trzy zwycięskie prace trafią do placówek pocztowych w całej Polsce, będą zdobić listy i kartki oraz staną się obiektem pożądania filatelistów. Taka nagroda czeka w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Świat oczami młodych” skierowanym do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest hasło „Ratujemy klimat”. Organizatorzy konkursu – Fundacja BOŚ i Poczta Polska – chcąc zwrócić uwagę młodzieży na temat zmian klimatu i sposobów jego ochrony zachęcają do zilustrowania autorskich pomysłów ratowania środowiska naturalnego. Trzy najlepsze prace zostaną wydane przez Pocztę Polską w formie arkusza trzyznaczkowego w ramach drugiej edycji serii filatelistycznej „Świat Oczami Młodych”. Na zwycięskich znaczkach znajdą się nazwiska autorów prac oraz nazwy ich szkół. Emisja wejdzie do obiegu w nakładzie 100 tys. arkuszy jesienią 2018 roku. Na laureatów czekają również nagrody rzeczowe o łącznej wartości 10 tys. zł. Sprawdź, czy Twoja szkoła lub dom kultury biorą udział w konkursie. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 11 kwietnia 2018 roku!

 

Znaczek pocztowy należy wykonać ręcznie, na szablonie A4, w orientacji poziomej. Szablon można pobrać ze strony internetowej konkursu www.oczamimlodych.pl. Najważniejsze, by projekt odnosił się do hasła „Ratujemy klimat”. Znaczek można wykonać dowolną techniką, która nie będzie przestrzenna, np. farbami, kredkami, ołówkiem itp. Pamiętajmy, by nie nanosić na pracę takich elementów, jak napis „Polska" czy nominał. Dla osób, które chcą zapoznać się z dodatkowymi informacjami o konkursie, Fundacja BOŚ przygotowała specjalną stronę internetową: www.oczamimlodych.pl, na której znajdziemy nie tylko szczegółowy regulamin konkursu, ale też ogromną liczbę porad i wskazówek, jak wykonać projekt.

 

Co, jak, gdzie i kiedy? 

 

Prace przygotowane przez dzieci i młodzież powinny zostać przesłane przez koordynatora z ich placówki (szkoły, domu kultury itp.). W pierwszej kolejności należy więc wybrać koordynatora konkursu, który zarejestruje placówkę (np. szkołę lub dom kultury) na stronie www.oczamimlodych.pl . Przypominamy, że przedłużony termin rejestracji upływa 11 kwietnia 2018 roku.

 

Głównym zadaniem koordynatora jest ogłoszenie i przeprowadzenie konkursu oraz zapoznanie młodzieży z historią i rolą znaczka pocztowego, a także tematyką dotyczącą zmian klimatu i sposobów jego ochrony. Fundacja BOŚ we współpracy z Pocztą Polską przygotowały w tym celu specjalne materiały edukacyjne, które pomogą przedstawić kluczowe zagadnienia. Na stronie internetowej konkursu znajdziemy scenariusz zajęć oraz kompendium wiedzy w postaci artykułów, porad i linków do ciekawych stron internetowych. W etapie wewnątrzszkolnym, spośród prac wykonanych przez uczniów, należy wybrać maksymalnie 3 najlepsze drogą głosowania. Następnie ich skany przesłać do Fundacji BOŚ za pośrednictwem platformy konkursowej najpóźniej do 23 maja 2018 roku.

 

Moc nagród

 

Nadesłane na konkurs prace poddane zostaną ocenie Komisji Sędziowskiej, która przyzna 3 nagrody główne i 10 wyróżnień o łącznej puli 10 tys. złotych. Ponadto, nazwiska laureatów oraz nazwy placówek, z których pochodzą znajdą się na zaprojektowanych przez nich znaczkach okolicznościowych, które zostaną wydane przez Pocztę Polską. 

 

Jak się zapisać?

 

Na stronie www.oczamimlodych.pl znajduje się formularz, przez który szkoły oraz domy kultury mogą się rejestrować się do 30 kwietnia. 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

www.oczamimlodych.pl 

 

Fundacja Banku Ochrony Środowiska 

Al. Solidarności 104

01-016 Warszawa 

Tel. 22 532 71 94

www.fundacjabos.pl 

 

Załączniki:
Download this file (SOM-2_grafika_konkursowa_01.png)Plakat140 kB
Download this file (SOM-2_ulotka_informacyjna_11-04.pdf)Ulotka1714 kB

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.