Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Komunikaty dla nauczycieli i dyrektorów

Ogólnopolski konkurs pieśni patriotycznej „Do Hymnu”

Do Hymnu

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół podstawowych

z województwa zachodniopomorskiego!

 

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowe Centrum Kultury, w ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Niepodległa”, organizuje ogólnopolski konkurs pieśni patriotycznej, skierowany do szkół podstawowych pn. „Do Hymnu”.

 

Zadanie konkursowe polega na grupowym wykonaniu „a cappella” przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły

•Hymnu Państwowego,

•dwóch polskich pieśni hymnicznych wybranych spośród następujących: Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia”, „Rota”, „Marsz Polonia”, „Boże, coś Polskę”, „Święta miłości kochanej Ojczyzny”, „Żeby Polska była Polską”.

Czytaj więcej...

Komunikat Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie zakazu prowadzenia działalności przez partie i organizacje polityczne na terenie szkół i placówek

Komunikat Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych

województwa zachodniopomorskiego,

 

przypominam, że zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 z późn. zm.) partie i organizacje polityczne nie prowadzą działalności na terenie szkół i placówek, co wynika z ich neutralności politycznej i od tego zakazu nie ma odstępstw. Ponadto w myśl art. 108 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r., poz. 15 z późn. zm.) zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.

Czytaj więcej...

"Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów skierowany do kadr zarządzających w województwie zachodniopomorskim" - przedłużenie rekrutacji

Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów skierowany do kadr zarządzających w województwie zachodniopomorskim

Szanowni Państwo,

 

zgodnie z wcześniejszą informacją o planach przedłużenia rekrutacji do projektu pn. "Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów skierowany do kadr zarządzających w województwie zachodniopomorskim", informujemy że od dnia dzisiejszego będzie miała ona charakter ciągły do momentu zrekrutowania wszystkich grup.

 

Jednocześnie zmieniony został harmonogram szkoleń, który jest dostępny na naszej stronie internetowej: http://www.frr.org.pl/forum-kadry-kierowniczej

Czytaj więcej...

Zaproszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty do wzięcia udziału w konkursie pn. „Irena Sendlerowa oczami dziecka”

Zaproszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty do wzięcia udziału w konkursie

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Przedszkoli 

z województwa zachodniopomorskiego!

 

W 2018 roku przypada 10. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej. Przyjęta uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, z dnia 8 czerwca 2017 roku, ustanowiła rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej.

 

W związku z tym, zapraszam do wzięcia udziału w konkursie pn. „Irena Sendlerowa oczami dziecka”.

 

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że, ustanawiając rok 2018 rokiem Ireny Sendlerowej, Sejm RP  „oddaje hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka (…)”. W uchwale przypomniano, że kobieta „z narażeniem życia, heroizmem, w największej konspiracji wyprowadzała dzieci z warszawskiego getta, a następnie znajdowała im schronienie w polskich rodzinach, klasztorach i domach opieki”. W ten sposób przyczyniła się do ocalenia z Holokaustu około 2500 żydowskich dzieci.

Czytaj więcej...

Konferencja Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty „Chcesz mieć rację czy relacje” – wychowawcza rola szkoły

Konferencja Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo Dyrektorzy 

szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących,

 

pragnę zaprosić Państwa, Nauczycieli oraz Rodziców uczniów do udziału w konferencji pt. „Chcesz mieć rację czy relacje” – wychowawcza rola szkoły, która odbędzie się 27 kwietnia 2018 r. w godzinach 11.00 - 14.40 w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie, ul. Świętoborzyców 40.

 

Celem konferencji jest wsparcie szkół w pełnieniu ich wychowawczej roli, jak również prezentacja programu pn. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, wskazującego dobre praktyki w nawiązywaniu ścisłych relacji pomiędzy szkołą a rodzicami i ich dziećmi. Program kładzie także nacisk na zmianę wychowawczych postaw rodziców i wychowawców.

Czytaj więcej...

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.