Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Komunikaty dla uczniów i rodziców

Egzamin maturalny 2018

Egzamin maturalny 2018

Drodzy Maturzyści 

z województwa zachodniopomorskiego!

 

Minione lata były dla każdego z Was czasem zdobywania wiedzy, kształtowania poglądów i wyboru drogi, którą podążycie dalej. 

 

Przed Wami niezwykle ważny moment - egzamin maturalny, który będzie sprawdzianem Waszej wiedzy i zdobytych umiejętności. Życzę Wam powodzenia, satysfakcji z uzyskanych wyników, a także konsekwencji i pasji w  rozwijaniu talentów i zainteresowań.

 

Zdobyte przez Was umiejętności to również wielki sukces Waszych nauczycieli, wychowawców i dyrektorów, którzy z pasją prowadzili Was przez świat nauki, kształtowali poglądy i uczyli wiary we własne siły. Gratuluję wszystkim nauczycielom wspaniałej pracy, a Wam zakończenia kolejnego etapu edukacji.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na wystawę Poczty Polskiej pt. „W drodze do niepodległości”

Zaproszenie na wystawę Poczty Polskiej W drodze do niepodległości

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie!

 

Serdecznie zapraszam uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami do odwiedzenia wystawy zorganizowanej przez Pocztę Polską pt. „W drodze do niepodległości”, której otwarcie nastąpi 3 kwietnia br. w Urzędzie Pocztowym przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie.

 

Wystawa powstała na bazie materiałów historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości oraz przy współpracy merytorycznej z nauczycielami praktykami. Składająca się z trzydziestu plansz ekspozycja wykonana jest na mobilnych nośnikach i udostępniana będzie nieodpłatnie szkołom oraz instytucjom edukacyjnym od 4 kwietnia do 12 kwietnia 2018 roku. Wystawie towarzyszyć będzie obecność pana Radosława Łosiewicza – Członka Reduty Dobrego Imienia – pasjonata historii Polski, który będzie dzielił się swoją wiedzą.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dotyczące wprowadzenia dyżurów związanych z organizacją kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Ogłoszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Rodzice,

 

informuję, że, w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:


• warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym,
• zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
• indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci,
• indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży,

Czytaj więcej...

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.